Přihlásit
Madeira
Blogový příspěvek z 09.06.2017

Madeira – Dovolená na ostrově květin

Poznejte během příští dovolené v rekreačním domě nádhernou krajinu Madeiry. Díky mírnému a stabilnímu klimatu je na tomto portugalském ostrově po celý rok příjemné počasí a rostliny kvetou 365 dní v roce.

Vedle krásné krajiny Vás na tomto Atlantikem obklopeném ostrově očekávají i ostatní aktivity, které můžete podnikat z Vašeho rekreačního domu. Hlavní město Funchal se například může pochlubit četnými památkami, jako například majákem Ponta do Pargo nebo kasinem známého architekta Oscara Niemeyera.

Pro aktivní rekreanty má Madeira v nabídce zajímavé túry. Záleží pouze na Vás, zda vystoupíte na nejvyšší horu Pico Ruivo nebo si prohlédnete hrobku posledního rakousko-uherského císaře Karla I., který tu žil ve vyhnanství. Při každé Vaší sportovní činnosti Vás ale zajisté ohromí úžasná příroda tohoto ostrova.


Jardim Tropical Palace v Monte

Za podívanou určitě stojí i „Jardim Tropical Palace“ v Monte, předměstí Funchalu. V tomto parku se nachází velký počet tropických rostlin a živočišných druhů, jakož i museum se třemi galeriemi, ve kterých je možné obdivovat nerostné bohatství, sochy a skulptury z různých zemí.

Kdo není fanouškem pěší turistiky, ten se může nechat vyvést na širé moře a během jízdy podél jižního pobřeží vyhlížet velryby či delfíny. Výlet katamaránem trvá přibližně tři hodiny a odjezd je z Funchalu.


Přírodní mořský lávový bazén v Porto Moniz

Ani milovníci koupání nepřijdou na Madeiře zkrátka. Navštivte například přírodní mořský lávový bazén v Porto Moniz nebo si jděte zaplavat podél úpatí Gabo Girao, nejvyššího útesu Evropy. A kdo ještě před snídaní má chuť skočit do vody, ten si prostě pronajme rekreační dům s vlastním bazénem.

Gurmáni si na Madeiře také přijdou na své. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako například špíz z hovězího masa obalený v česneku a koření nazývaný „espetada“ a typický chléb s česnekem „bolo do caco“. Znalci vína jistě rádi okusí exkluzivní odrůdy, buď večer v jedné z restaurací a nebo na terase vlastního rekreačního domu.