Přihlásit
Silvestr v rekreačním domě
Blogový příspěvek z 16.08.2018

Rezervujte co nejdříve: Rekreační dům během Silvestra

Máte již plány na Silvestra? Ať již chcete prožít tuto mimořádnou noc s rodinou, přáteli nebo romanticky ve dvou, raději si pospěšte a rezervujte již nyní rekreační dům na Silvestra!

Nabídky těch nejlepších rekreačních domů a bytů na Silvestr se snižují den ode dne. Jelikož Silvestr tento rok připadá na pondělí a většinu rekreačních objektů je možné rezervovat pouze od soboty do soboty, je letos dnem příjezdu 29.12.2018.

Slunce, pláž a... Silvestr?

Chcete nechat na Silvestra pláštěnku doma a už vůbec nemáte chuť si obouvat zimní boty? A také by Vám neuškodily příjemné sluneční paprsky a mořský vánek? Tak si prostě naplánujte přelom roku v rekreačním domě s vlastním bazénem nebo rekreačním bytě přímo na pláži na Kanárských ostrovech či na Kypru. Letadlem jste tam za chvilinku a klima je během Nového roku velmi příjemné.

Obyvatelé Kypru netráví Silvestr pozorováním ohňostroje, nýbrž hraním hazardních her. Kdo prohraje, přesto v novém roce něco vyhrál, neboť každá prohraná hra slibuje alespoň štěstí v lásce.

Rekreační dům až pro 6 osob na západním pobřeží
Rekreační dům až pro 6 osob na západním pobřeží | během Silvestra € 533 / týden

 

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v rekreačním domě na Kanárských ostrovech, možná poznáte tamější silvestrovský obyčej, při kterém se musí ke každému z dvanácti odbytých úderů kostelního zvonu sníst jeden hrozen. Aby se však splnila všechna přání, musí každý sníst všech dvanáct „hroznů štěstí“.

Oslavte Silvestr ve fince s výhledem na moře nebo s bazénem na Tenerife, Gran Canaria atd. ve stylu místních obyvatel – buď venku na vlastní terase během lahodné večeře s rodinou či přáteli anebo v jedné z četných diskoték.

Rekreační dům až pro 4 osoby v Maspalomas
Rekreační dům až pro 4 osoby v Maspalomas | během Silvestra od € 2.499 / týden

Silvestr v Rakousku nebo ve Švýcarsku

Kdo již jednou strávil Silvestr na horách v útulné horské chatě, ví, na co se může těšit. Společně s přáteli, rodinou nebo partnerem můžete spojit oslavu přelomu roku s odpočinkovou dovolenou v rekreačním domě či bytě. A pro tuto příležitost jsou ubytování v Rakousku nebo Švýcarsku tou nejlepší volbou.

Během dovolené v Rakousku byste si neměli nechat ujít tamější silvestrovské tradice. Zatímco ve Vídni zazní o půlnoci zvony dómu sv. Štěpána a po celém světě je možné shlédnout novoroční koncert Vídeňské filharmonie, se v odlehlejších koutech Rakouska honí ulicemi lidé se strašidelnými maskami, hlasitými zvony a okovy. Tyto takzvané Krampus- nebo Perchtenläufe mají zahnat zimní duchy.

Daleko od všeho ruchu můžete ale také v rekreačním domě v rakouských Alpách uspořádat fondue nebo raclette a oslavit Nový rok hraním her při tónech příjemné hudby. Anebo máte přece jen chuť zažít něco vzrušujícího? Potom je nejlepší rezervovat rekreační byt ve Vídni a oslavit přelom roku před dómem sv. Štěpána.

Ve Švýcarsku zahání zlé duchy jódlujícím hlasem a hlasitým bubnováním takzvaní Silvester-Kläuse, kteří chodí ulicemi s maskami, převlečení do krojů se zajímavými klobouky. V Graubünden se v první den nového roku koná tradiční běh prasátek, která bojují o titul „Nositel štěstí pro Nový rok“. Pokud poblíž rezervujete rekreační dům nebo byt, určitě si tuto událost nenechte ujít.