Přihlásit

Rekreační domy ve fjordové oblasti Norska & rekreační byty ve fjordové oblasti Norska

Call us on +49 (0)211 66 88 78 130
Mondays to Fridays from 9 a.m. to 5 p.m. , Saturdays 9 a.m. to 1 p.m. (CET)

Current Travel Information
 • Fjordová oblast Norska | Můj fjord a já
  305 nabídek

 • Lofoty a Vesterålen | Krása norských ostrovů
  97 nabídek

 • ​Norsko | Rybářské chaty
  885 nabídek

 • Norsko | Dovolená se psem
  784 nabídek

https://www.atraveo.cz/fjordov%C3%A1+oblast+norska
Link ke zkopírování
Zobrazení mapy bylo změněno.
Automatické znovunačítání
Proč se nezobrazí všechny nabídky? 
map

Lodí Hurtigruten k rekreačnímu domu ve fjordové oblasti Norska

Hurtigruten, stará královská poštovní loď, je u návštěvníků Norska oblíbenou možností poznat fjordové pobřeží této země. Náš tip: Cestujte s Hurtigruten k Vašemu rekreačnímu domu v Norsku! Tím se nejen vyhnete dlouhým a namáhavým příjezdovým cestám do vzdálených oblastí, ale Váš příjezd k rekreačnímu domu bude zároveň i okružní plavbou a tím i prvním vyjímečným zážitkem Vaší dovolené. V celé fjordové oblasti Norska Vám atraveo nabízí více než 1.700 objektů.

Okružní plavba podél pobřeží fjordové oblasti Norska

Již od roku 1891 spojují Hurtigruten nejdůležitější přístavy na norském fjordovém pobřeží. Především pro mnohá místa severně od polárního kruhu, jako například ostrovy Lofoty a Vesterály a okolo Nordkappu jsou tyto lodě dodnes důležitým spojením se zbytkem země. Zatímco se v začátcích přepravy pošty a cestujících používalo ještě malých lodí, podobají se nyní tyto dopravní prostředky spíše lodím okružní plavby se vším možným pohodlím na palubě.

Celková trasa od města Bergen v jižním Norsku až do Kirkenes u Barentsova moře se koná denně podle pevně stanoveného plánu a trvá celkem sedm dní. Následně se jede ze severního Norska zpět do Bergen, přičemž je možné navštívit města, kterými se při cestě na jih projíždělo v nepříznivou dobu (v noci nebo časně ráno). Vydejte se na cestu podél měst a oblastí, ke kterým jede bývalá poštovní loď Hurtigruten.

První etapa: Jih fjordové oblasti Norska

Již na začátku se vyplatí navštívit výchozí bod této cesty, městečko Bergen, nacházející se na půl cesty mezi fjordy Hardangerfjord a Sognefjord. Druhé největší město Norska, ve kterém Vám atraveo nabízí pěkné rekreační byty, Vás okouzlí řadou památek, zařízením k trávení volného času a historickou přístavní čtvrtí Bryggen.

Od Bergen pokračuje cesta Hurtigruten do malých rybářských přístavišť Florø, Måløy und Torvik v provinciích Sogn,  Fjordane a Møre og Romsdal. Hlavní skurilní atrakcí místa Måløy je „zpívající most“, který při určitém směru větru dokáže zapět i „vysoké C“. Odsud je také možné se dostat ke fjordu Nordfjord. Torvik je především známé poblíž ležícím ptačím ostrovem Runde. Příští ráno je na plánu další větší město s názvem Ålesund. Oblíbenými památkami jsou mnohé stavby ve stylu secese a akvárium Atlanterhavsparken. Senzací tohoto místa je Geirangerfjord, který je možné shlédnout během letní plavby Hurtigruten a jehož fantastické panoráma Vás jistě ohromí. Jelikož místo Geiranger nemá vlastní přístav, převážení hostů se uskutečňuje tradičně pomocnými čluny.

Dále do Trondheimu a přes polární kruh

Přes Molde, správní centrum územněsprávní jednotky Fylke More og Romsdal, a Kristiansund cesta s delšími etapami pokračuje směrem Trondheimsfjord a do místa Trondheim, jednoho z nejstarších měst Norska. Zásluhu na tom, že toto hlavní místo provincie Sør-Trøndelag je oblíbeným cílem rekreantů,  mají mnohé historické budovy okolo přístavu a další památky. Každopádně byste si neměli nechat ujít návštěvu Stiftsgården, paláce ze dřeva ve stylu klasicismu.

Dále cesta vede přes přístavy Rørvik, Brønnøysund a Sandnessjøen podél fjordového pobřeží provincie Nordland. U Brønnøysund Vás okouzlí pověstmi opředená hora Torghatten se záhadnou dírou ve svém středu.

Mezi městy Nesna a Ørnes se v časných ranních hodinách přepluje polární kruh. Od tohoto okamžiku jsou dny v létě delší a delší a v zimě zase kratší. Čím více se blížíte k severu, slunce mezi květnem a červencem vůbec nezachází, zatímco v prosinci a lednu vůbec nevychází a zahaluje polární oblast do věčné noci.

V Bodø je další delší pobyt, během kterého se můžete informovat o životě orla mořského, který se zde v hojném počtu vyskytuje.  

Okouzlující ostrovy: Lofoty a Vesterály

Poté, co opustíte Bødø, dorazíte večer k nádherným ostrovům Lofoty. Výlety po okolí můžete pořádat jak z místa Stamsund, tak i ze Svolvær, největšího místa těchto ostrovů. Cesta podél Lofotů a na sever od nich ležících Vesterálů patří k vůbec k nejkrásnějším úsekům celé Hurtigruten trasy. Obzvlášť zajímavá je trasa mezi místy Svolvær na Lofotech a Stokmarknes na Vesterálech. Během jízdy po jižní části země Vás mimo jiné očekává i zajímavá atrakce na této cestě, kdy loď podnikne krátkou zastávku ve velmi úzkém Trollfjordu.

V místě Stokmarknes, jednom ze zakladatelských míst Hurtigruten, můžete navštívit Hurtigrutenmuzeum a důkladně se  informovat o dlouhých a pohnutých dějinách této firmy. Dále se cesta ubírá přes přístavy Vesterálů Sortland a Risøyhamn do místa Harstad na ostrově Hinnøya. I zde Vás okouzlí nádherná krajina svým půvabem.

A stále dále na sever: Poslední města ve fjordové oblasti Norska

Po návštěvě Finnsnes, jednoho z přístavů nacházejícího se opět na pevnině a ležícího naproti ostrovu Senja, připlujete lodí do místa Tromsø. Největší město severního Norska a hlavní místo Fylke Troms je zcela ve znamení polárního kruhu. Navštivte zde akvárium Polaria a Polární muzeum, které Vás zavede do napínavých dějin polárních expedic.

Přes místa Skjervøy und Øksfjord přijedete do města Hammerfest v oblasti Fylke Finnmark, které si říká „nejsevernější město světa“. U místa Øksfjord se mimo jiné vyplatí návštěva velkého ledovce Øksfjordjøkalen, který se telí do dalšího fjordu.

Polární moře, Severní mys a konec cesty

Po návštěvě obce Havøysund, dorazíte do Honningsvågu – „města Severního mysu“. Odsud je možné pravidelně pořádat výlety ke známému Severnímu mysu, vzdálenému ca. 40 kilometrů. Přes Kjøllefjord vede další cesta do Mehamn, nejsevernějšímu přístavu Hurtigruten u Barentsova moře. Odsud můžete zajet na ostrov Nordkinn, nejsevernější bod Norska.

Cesta vede dále podél idylických malých přístavů měst Berlevåg, Båtsfjord a Vardø. Zde začíná, popřípadě končí Evropská silnice E75, která vede na 4.300 kilometrech Evropou až na Krétu.

Po zastávce ve Vadsø dosáhnete konečně města Kirkenes, konečné stanice Hurtigruten. Odsud je to pouze 10 kilometrů k hranici s Ruskem a 30 kilometrů k finské hranici. Dovolená v rekreačním domě zde znamená absolutní klid a ústraní. Po čtyřhodinovém pobytu se tyto lodě vrací z Kirkenes směrem na jih do Bergen.

Jak se dostanete do fjordové oblasti Norska

Do města Bergen, výchozího bodu pro plavbu lodí Hurtigruten je možné dostat se z Německa různým způsobem. Nejjednodušší variantou je let k národnímu letišti Bergen-Flesland. Další možností je plavba lodí (noční trajekt ze města Kiel) nebo let do Osla a odsud vlakem nebo nájemním vozidlem po jihu Norska do Bergen. Nebo se necháte převézt autotrajektem z Hirtshals v Dánsku do Stavanger a odsud dále do Bergen. Absolvovat celkovou trasu autem průlivem Öresund a přes jižní Švédsko je velmi náročné a zvladatelné pouze na etapy. Vlastní vůz je samozřejmě možné vzít s sebou na palubu Hurtigruten.

Další cíle ve fjordové oblasti Norska, které je možné navštívit lodí Hurtigruten

Pokud budete mít s sebou vlastní auto nebo nájemní vůz, je samozřejmě možné navštívit i ostatní místa ve fjordové oblasti Norska. Od přístavů, kde Hurtigruten kotví, máte možnost využít silnic, které Vás provedou nádhernou krajinou Norska.

Top ohodnocená místa ve fjordové oblasti Norska

 1. Slinde
 2. Utne
 3. Olden
 4. Aurland
 5. Stryn
 6. Eikefjord
 7. Flekke
 8. Gudvangen
 9. Baldersheim
 10. Norddal

 • Liarvåg, Fjordová oblast Norska

  Rekreační dům pro max. 10 osob

  Objekt č. 1293468
  od CZK 27.913
  na 1 týden
  Ca. 115 m², 5 ložnice, 2 koupelny, domácí zvířata nejsou povolena, satelitní televize, pračka, myčka, voda ca. 55 m, sauna
 • Rolvsnes, Fjordová oblast Norska

  Rekreační dům pro max. 4 osoby

  Objekt č. 1303263
  od CZK 20.947
  na 1 týden
  Ca. 97 m², 2 ložnice, 1 koupelna, domácí zvířata nejsou povolena, satelitní televize, internet, pračka, myčka, kouření zakázáno, pláž ca. 4 m, ,
 • Leikanger, Fjordová oblast Norska

  Rekreační dům pro max. 6 osob

  Objekt č. 1428941
  od CZK 18.024
  na 1 týden
  Ca. 110 m², 4 ložnice, 2 koupelny, domácí zvířata nejsou povolena, satelitní televize, internet, pračka, myčka, kouření zakázáno, pláž ca. 25 m, sauna, ,
 • Eike, Fjordová oblast Norska

  Rekreační dům pro max. 9 osob

  Objekt č. 1925847
  od CZK 34.635
  na 1 týden
  Ca. 180 m², 4 ložnice, 2 koupelny, domácí zvířata jsou povolena (max. 2), satelitní televize, WLAN, pračka, myčka, písková pláž ca. 2 km, voda ca. 50 m, sauna,
 • Balestrand, Fjordová oblast Norska

  Rekreační dům pro max. 6 osob

  Objekt č. 1538542
  od CZK 8.208
  na 1 týden
  Ca. 120 m², 3 ložnice, 1 koupelna, domácí zvířata nejsou povolena, televize, internet, WLAN, pračka, myčka,
 • Fiskå, Fjordová oblast Norska

  Rekreační dům pro max. 11 osob

  Objekt č. 745240
  od CZK 18.511
  na 1 týden
  Ca. 130 m², 5 ložnice, 2 koupelny, domácí zvířata jsou povolena (na žádost), satelitní televize, internet, pračka, myčka, kouření zakázáno, pláž ca. 90 m, ,
  5,0 z 5
  2 Hodnocení zákazníků
 • Steinvik, Fjordová oblast Norska

  Rekreační dům pro max. 5 osob

  Objekt č. 1170406
  od CZK 18.755
  na 1 týden
  Ca. 55 m², 2 ložnice, 1 koupelna, domácí zvířata nejsou povolena, satelitní televize, internet, pračka, myčka, kouření zakázáno, pláž ca. 1 km
  5,0 z 5
  3 Hodnocení zákazníků
 • Vevelstad, Fjordová oblast Norska

  Rekreační dům pro max. 6 osob

  Objekt č. 200686
  od CZK 14.858
  na 1 týden
  Ca. 75 m², 3 ložnice, 1 koupelna, domácí zvířata nejsou povolena, televize, internet, pračka, kouření zakázáno, pláž ca. 30 m, ,
  4,9 z 5
  9 Hodnocení zákazníků
 • Utne, Fjordová oblast Norska

  Rekreační dům pro max. 4 osoby

  Objekt č. 118730
  od CZK 12.885
  na 1 týden
  Ca. 57 m², 2 ložnice, 1 koupelna, domácí zvířata nejsou povolena, televize, WLAN, pračka, myčka, voda ca. 5 m, sauna
  4,0 z 5
  2 Hodnocení zákazníků
 • Holmefjord, Fjordová oblast Norska

  Rekreační dům pro max. 10 osob

  Objekt č. 114233
  od CZK 16.075
  na 1 týden
  Ca. 125 m², 4 ložnice, 1 koupelna, domácí zvířata nejsou povolena, satelitní televize, pračka, myčka, voda ca. 1 km
 • Vågane auf Bremangerlandet, Fjordová oblast Norska

  Loď pro max. 8 osob

  Objekt č. 639497
  od CZK 34.952
  na 1 týden
  Ca. 75 m², 3 ložnice, 1 koupelna, domácí zvířata nejsou povolena, televize, myčka, kouření zakázáno, pláž ca. 1 m, ,
  5,0 z 5
  2 Hodnocení zákazníků
 • Giske, Fjordová oblast Norska

  Rekreační byt pro max. 6 osob

  Objekt č. 1545122
  od CZK 12.933
  na 1 týden
  Ca. 65 m², 3 ložnice, 1 koupelna, domácí zvířata nejsou povolena, satelitní televize, WLAN, pračka, voda ca. 150 m,